ДПІ у Зміївському районі повідомляє

При оплаті за навчання можна отримати податкову знижку

Відповідно до Податкового кодексу України громадяни можуть скористатись правом на податкову знижку шляхом повернення певної суми податку, сплаченої ними із заробітної плати впродовж поточного року, на користь навчальних закладів для здобуття середньої професійної або вищої освіти. Реалізація такого права здійснюється шляхом подання податкової декларації за звітний рік.

 Скористатись податковою знижкою можуть платники податку на доходи фізичних осіб - працюючі студенти, які самостійно оплатять своє навчання у 2012 році або батьки, які сплатять цього року за навчання дітей - студентів, які не одержують заробітної плати.

 Витрати на навчання мають бути підтверджені платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів (угод), що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У документах обов'язково повинно бути відображено вартість послуги та строк її надання.

 Вказані документи необхідно додати до податкової декларації , у якій платнику слід відобразити підстави для нарахування податкової знижки, із зазначенням конкретних сум та у 2013 році подати до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

 Якщо платник податку не скористається правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.